Gdzie idzie skupienie, tam płynie energia.

Zauważyłeś, że nadmierne poświęcanie czasu na rzeczy, na które nie mamy wpływu zmniejsza nam ilość możliwości działania?

Stephen Covey mówi o strefie wpływu w książce 7 nawyków skutecznego działania.

 Strefa wpływu to właśnie te wszystkie rzeczy, które w jakiś sposób zależą od nas. 

DLACZEGO WARTO ZWRACAĆ UWAGĘ TYLKO NA TE RZECZY?

Nasze życie zależy od jakości decyzji, jakie podejmujemy. Decyzje możemy podejmować tylko w sprawach, w których mamy jakiekolwiek pole wpływu. Skupiając się zatem na rzeczach, które są od nas totalnie niezależne, tracimy czas i prawdopodobnie możliwości podejmowania decyzji w sprawach od nas zależnych.

Jak to przenieść na grunt budowania marki osobistej?

Budowanie marki osobistej warto pojmować z co najmniej dwóch płaszczyzn. 

Pierwsza to to, w jaki sposób postrzegają nas inni ludzie.

Druga to to, jaki my mamy na siebie pomysł, jakie o sobie zdanie, jakie cele w życiu te mniejsze, codziennie, ale i te większe, takie jak poczucie misji. 

Czy mamy wpływ na to jak nas ludzie postrzegają? Olbrzymi. Kiedy kogoś spotykasz po raz pierwszy to pytanie czym się zajmujesz jest jesdnym z pierwszych pytań jakie sie słyszy. I to od Ciebie zależy, w jaki sposób na to pytanie odpowiesz. 

Zobacz, jaka potężna różnica w tym co sobie pomyślisz na mój temat mogą wywołać te dwa komunikaty:

  1. Sprzedaję ludziom szkolenia i kursy
  2. Pomagam osobom, które chcą od życia czegoś więcej, zrozumieć swoje własne fundamenty, i uczę ich budować na tych fundamentach stabilne i szczere marki osobiste.

Widzisz różnicę? 

Ważne jest, żeby pamiętać, że my siebie sami i swoje życie przeżywamy we własnych głowach, w ten sposób tez tworzymy o sobie swoje własne zdanie.

Ale inni ludzie tworzą sobie zdanie o nas na podstawie tego co robimy i co mówimy. A to przecież jest kwestia naszego osobistego wyboru.

I tak samo jest też z tym, w jaki sposób każdy z nas toczy dialog we własnej głowie. Czy na to mamy wpływ? Oczywiście. Zastanów sie jak mówisz do siebie w głowie. Czy jesteś swoim przyjacielem? Jesteś dla siebie wyrozumiały i życzliwy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *